Abimees Parrot handsfree valikul

Parrot-il on alati läbi aegade olnud suur valik erinevaid bluetooth autokomplekte käed-vaba kõnede tarbeks. Sealjuures  ei ole nad seotud ühegi mobiiltelefonide tootjaga aga pakuvad ikkagi parimat ühilduvust erinevate telefonidega. Parrot ei ole ainult liider parima kvaliteediga autokomplektidega osas vaid suudab pakkuda 3 erinevat stiili autovarustust: portatiivsed seadmed, statsionaarsed käed-vaba seadmed ja statsionaarsed käed-vaba & muusika kuulamise seadmed .

Mida jälgida autokomplekti valikul:

Autovarustust valides on mitmeid tegureid mida peaks arvesse võtma: kuhu paigaldada, kas on soov näha sissehelistaja andmeid, kas on soov automaatseks heli vaigistamiseks autos kui kõne sisse tuleb, kasutamislihtsus, muusika kuulamine üle bluetoothi jne.

Sageli arvatakse, et on kõige lihtsam paigaldada seade, mis kinnitub päikesesirmile ja ongi korras. Kuid hiljem selgub, et tehti vale valik – päikesesirmi külge paigaldatavat seadet tuleb ka laadida (tavaliselt saab siis tühjaks kui seda kõige rohkem vaja on), madalama katusega autode puhul jääb sirmi külge kinnituv seade häirima ja tema mugavus kasutamisel ei ole võrreldav statsionaarselt paigaldatud seadmega, pimedas plingivad mingid tulukesed otse silmade kohal jne. Kui on tegemist inimesega kes räägib palju telefoniga sõites autoga siis jääks kindlasti valikust välja portatiivsed seadmed (päikesesirmile kinnituvad seadmed) ja tuleks valida ilma kõhkluseta statsionaarne seade. Statsionaarsed seadmed liidetakse auto audiosüsteemi ja kõne saabudes vaigistatakse auto raadio ja suunatakse kõne heli auto kõlaritesse. Ja enamasti on statsionaarsete seadmete helikvaliteet oluliselt parema kvaliteediga.

Mobiiltelefonid ei ole lihtsalt telefon enam. Paljud meist kasutavad neid ka MP3 mängijatena, et saaksid kuulata muusikat autos läbi auto stereosüsteemi. Järjest rohkemad autokomplektid võimaldavad nüüd seda teha , kuid tuleb seda kindlasti kontrollida, et ka Teie telefon toetaks üle bluetoothi muusika edastamist.

  CK3000 EVO CK3100 LCD MKi9000 MKi9100 MKi9200
Ekraani tüüp ei ole monochrome ei ole OLED monochrome värviline TFT
Kaja eemaldamine + + + + +
Müra eemaldamine + + + + +
Full Dupleks + + + + +
Mikrofon 1 x väline 1 x väline 2 x väline 2 x väline 2 x väline
Heli väljund auto kõlarid auto kõlarid auto kõlarid auto kõlarid auto kõlarid
Automaatne raadio vaigistamine + + + + +
Max. ühendatavaid seadmeid 3 5 10 10 10
2 x seadet korraga - - + + +
Programmi uuendamine USB Bluetooth USB USB USB
Autom. telefoniraamatu sünkron. - + + + +
Kasutajapõhine hääljuhtimine - - + + +
Sissehelistaja tuvastamine - + + + +
Sissehelistaja pilt ekraanil - - - - +
Telefoniraam. Text-To-Speetch - - + + +
Lihtne ümberlülitus telefonile + + + + +
Stereo Bluetooth - A2DP - - + + +
Heli tugevuse ja muusika kontrollimine - AVRCP - - + + +
Telefoni raamatu maht - kontakte telefoni kohta 150 1000 2000 2000 2000
           
Muusika mahamängimine          
iPod - - + + +
iPhone - - + + +
USB - - + + +
3,5 mm Line in - - + + +
Bluetooth stereo - - + + +
SD Card - - - - +
  24 kuud garantii 24 kuud garantii 24 kuud garantii 24 kuud garantii 24 kuud garantii